جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 37426
بازديد امروز: 11321
ميانگين بازدید: 89039
بازديد کل: 97,193,942
اطلاعات بدهید، حقوق بگیرید! (دوشنبه 1400/01/16)

ایسنا:
دستگاه های اجرایی نهایت باید تا خرداد ماه اطلاعات فردی، استخدامی، احکام کارگزینی یا قرارداد کارکنان خود را در سامانه پاکنا ثبت کنند؛ هر گونه پرداختی از این زمان مشروط به ثبت اطلاعات خواهد بود.

به گزارش ایسنا، ثبت اطلاعات کارکنان در سامانه پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) از گذشته مورد تاکید بوده و در قانون بودجه ۱۳۹۹ و همچنین قانون بودجه سال جاری دستگاه ها مکلف به انجام آن هستند.

این تکلیف به منظور ساماندهی نیروی انسانی، کارکنان دولت و انضباط مالی است که در قوانین بودجه تکلیف می شود و درج این اطلاعات حقی را برای استخدام یا بکارگیری اشخاص ایجاد نمی کند.

این در حالی است که در تبصره ۲۰ قانون بودجه ١٤٠٠ جریان ثبت اطلاعات کارکنان مورد تاکید قرار گرفته و دستگاه های اجرایی مکلف شده اند اطلاعات فردی، استخدامی، احکام کارگزینی یا قرارداد منعقده کارکنان را در سامانه پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) ثبت یا به روز رسانی کنند.

کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادهای کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان و سایر کارکنان که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط به موجب حکم یا قرارداد مقام صلاحیت دار در یک دستگاه اجرایی به خدمت گرفته می شوند شامل این تکلیف برای ثبت اطلاعات خواهید بود.

با توجه به ضرورت اعلام اطلاعات مربوط به کارکنان، پرداخت ها نیز مشروط به آن شده است؛ به طوری که از خرداد امسال، تخصیص اعتبار حقوق کارکنان صرفا بر اساس اطلاعات سامانه پاکنا انجام می شود و هر گونه پرداخت مستقیم، مستمر و غیر مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبار هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی صرفا پس از ثبت اطلاعات در این سامانه است.

در سال گذشته نیز در قانون بودجه تاکید شده بود که دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند مکلفند اطلاعات کارکنان را در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت یا به روز رسانی کنند و هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در واقع مشروط به این ثبت اطلاعات شده بود.

اما سازمان اداری و استخدامی تا کنون گزارشی از روند ثبت اطلاعات و عملکرد دستگاه ها در اجرای این تکلیف قانونی به صورت عمومی منتشر نکرده است.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.