جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 37717
بازديد امروز: 16644
ميانگين بازدید: 161448
بازديد کل: 100,682,400
امکان ثبت چک‌های جدید با استفاده از همه کارت‌های شتابی وجود دارد (دوشنبه 1400/01/16)

ایرنا:
سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: اکنون امکان ثبت چک با استفاده از کارت‌های شتابی در اپلیکیشن‌های پرداخت فراهم شده است، به عبارت دیگر با کارت هر بانکی امکان صدور و ثبت چک وجود دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، «آمنه نادعلیزاده» درباره روند اجرای قانون جدید چک اظهار داشت: چک‌های جدید بنفش رنگ از نخستین روز کاری سال جدید توسط شبکه بانکی توزیع شده است و از این پس این چک‌ها فقط به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: مشتریان می‌توانند از طریق سامانه استعلام اعتباری از وضعیت اعتباری صادرکننده چک اعم از تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی وی مطلع شوند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: این سرویس با ارسال شماره شناسه ۱۶ رقمی چک به سرشماره « ۷۰۱۷۰۱ » از طریق پیامک و نیز مراجعه به وب‌سایت بانک مرکزی و اپلیکیشن‌های بانکی، قابل ارائه به مشتریان است.

وی با بیان اینکه دسته‌چک‌های قدیمی فعلا نیازی به تعویض ندارند و به روال سابق کارسازی می‌شوند، ادامه‌داد: صدور و انتقال دسته چک‌های جدید نیازمند ثبت در سامانه صیاد است.

به گزارش ایرنا، قانون جدید صدور چک با توجه به ضرورت ارتقای آگاهی آحاد جامعه و فرهنگ‌سازی در زمینه قانون چک و کاهش چالش‌های پیش‌روی کسب‌وکارها، به صورت مرحله‌ای و به‌تدریج اجرایی می‌شود.

در این زمینه مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی اعلام کرده است: تعیین صحت و سلامت چک از مزایای قانون جدید محسوب می‌شود و ثبت اطلاعات چک در سامانه صیاد، این امکان را به مردم می‌دهد تا از تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی صادرکننده اطلاع دقیق پیدا کنند.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.