جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 41356
بازديد امروز: 2794
ميانگين بازدید: 32773
بازديد کل: 113,202,989
آغاز آبرسانی به بیش از هفت هزار روستا در روزهای آینده (چهارشنبه 1400/10/22)

ایرنا:
وزیر نیرو با اشاره به فعالیت‌های گسترده شورای جهاد آبرسانی در مدت بسیار کم، گفت: طرح آبرسانی به هفت هزار و ۱۶۸ روستا در کشور طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.


به‌ گزارش ایرنا از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان»  عصر امروز (چهارشنبه) در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو افزود: حضور افراد خبره و کارآمد در این شورا، باعث فعالیت دقیق‌تر آن می‌شود.

وی ادامه داد: شورای جهاد آبرسانی به عنوان یک منبع اطلاعات، باید توانایی ارائه گزارش جامع از آخرین وضعیت روستاها در دو زمینه کمی و کیفی را داشته باشد که این مهم به طور قطع اجرایی خواهد شد.

وزیر نیرو اقدام شورای جهاد آبرسانی را در موضوع شناسایی روستاها، اعضای مجمع خیرین، گروه‌های جهادی و انعقاد قرارداد آبرسانی و غیره طی این مدت کوتاه، مثبت ارزیابی کرد.

محرابیان آبرسانی به مناطق روستایی سخت‌گذر را یکی از اقدام های مهم و پیچیده دانست.

رییس شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به تامین اعتبار آبرسانی روستاها در بودجه ۱۴۰۱، بر تمرکز ویژه شرکت آب و فاضلاب بر پروژه‌های حساس آبرسانی روستایی تاکید کرد.

وی با تاکید بر جذب کمک‌های مردمی در حوزه آبرسانی روستایی، از امضای قراردادهای مختلف با گروه‌های جهادی و مجمع خیرین طی هفته‌های پیش‌رو خبر داد.

به گزارش ایرنا، آبرسانی روستایی همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دولت‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌رفته با این حال همچنان ۲۵ درصد از روستاهای کشور به شبکه آب متصل نیستند و  همین امر یکی از دلایل عقب‌ماندگی‌ در برخی روستاها و مناطق محروم شده است.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم البته این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفته تا آنجا که طبق برنامه ارائه شده وزیر نیرو به مجلس شورای اسلامی، میزان پوشش آبرسانی روستایی و جمعیت بهره‌مند در انتهای دولت سیزدهم باید به رقم ۹۰ درصد برسد.

از همین رو «علی اکبر محرابیان»  در نخستین جلسه رسمی وزارت نیرو از تلاش برای ایجاد مرکزی برای سرعت دادن به امر آبرسانی روستایی خبر داد و گفت که بزودی مرکز جهاد آبرسانی روستایی در ستاد وزارت نیرو را شکل خواهد داد.

مرکزی که با توجه به اهمیت آن تبدیل به شورای جهاد آبرسانی روستایی شده است.  ویژگی خاص این شورا آن است که علاوه بر دست اندرکاران بخش دولت، از توان نیروهای جهادی و خیران هم برای ایجاد تحول در امر آبرسانی به روستاها و مناطق محروم هم بهره برده شود.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.