جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 43004
بازديد امروز: 34038
ميانگين بازدید: 29439
بازديد کل: 119,321,066
ثبت‌نام ۲۲۰۰ متقاضی در سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی/ دور بعدی‌ ثبت‌نام ظرف ۱۰ روز آینده خواهد بود (سه شنبه 1401/04/14)

اقتصاد ایران:
مدیرکل دفتر پایش و شبکه‌سازی سرآمدان و نخبگان گفت: بعد از آغاز به کار سامانه شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر، نزدیک به ۲۲۰۰ نفر از متقاضیان برای بررسی پرونده ثبت‌نام کردند. مرحله بعدی ثبت‌نام احتمالاً ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده خواهد بود.

دکتر محمدحسین جهانگیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:‌ در شیوه‌نامه شناسایی و جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی کشور ذکر شده است که اگر دستگاهی ظرفیت به‌کارگیری نیروهای رسمی و پیمانی را ندارد حداقل از ظرفیت نیروهای قراردادی می‌تواند استفاده کند و در واقع جذب نیروها به صورت قراردادی مازاد بر نیروهای رسمی و پیمانی است. در این شیوه‌نامه قید شده است که نخبگان می‌توانند به صورت‌های مختلف از جمله پیمانی و رسمی، قراردادی، پروژه‌ای و حتی به صورت امریه‌ سربازی به‌کارگیری شوند.

وی گفت: ما یک مصوبه‌ای درباره جذب و به‌کار‌گیری نخبگان در دستگاه‌های اجرایی داشتیم که مزایای آن از مصوبه اخیر بنیاد ملی نخبگان در سال 1400 بسیار کمتر بوده است و موضوع نگه‌داشت آن نیز در مصوبه سال 1390 تعیین و تکلیف نشده بود اما در مصوبه سال 1400 تکمیل‌شده همان مصوبه سال 1390 است که هم نقش سازمان امور اداری و استخدامی و هم نقش سازمان برنامه و بودجه پر‌رنگ‌تر شده است؛ در مصوبه سال 1390 همه چیز بر گردن بنیاد ملی نخبگان گذاشته شده است و بنیاد ملی نخبگان نیز بدون کمک این دو سازمان ذکر شده،‌ قادر نبوده است تا کار مفیدی را انجام دهد.

جهانگیری تصریح کرد: در مرحله اول ثبت‌نام 2200 نفر ثبت‌نام کردند و تعدادی از این افراد به سازمان امور اداری و استخدامی معرفی شدند و ما منتظر بودیم که سازمان این شیوه‌نامه را ابلاغ کند و این شیوه‌نام چند روزی است که ابلاغ شده و براساس همین ابلاغیه کارگروه‌های سایر افراد را نیز تشکیل می‌دهیم که تعیین و تکلیف شده و براساس آن به سازمان امور اداری و استخدامی معرفی می‌کنیم تا مراحل دیگر آن طی شود.

مدیرکل دفتر پایش و شبکه‌سازی سرآمدان و نخبگان در بنیاد ملی نخبگان گفت:‌ احتمالاً‌ در هفته آینده مجدداً ثبت‌نام‌ها آغاز خواهد شد. هرچند در مصوبه ذکر شده است که ما تا آبان‌ماه نباید ثبت‌نام داشته باشیم اما به خاطر نامه‌نگاری متقاضیان مبنی بر باز شدن فرایند ثبت‌نام، احتمالاً ظرف یک هفته تا 10 روز آینده ثبت‌نام‌ها را خواهیم داشت.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.