جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 44109
بازديد امروز: 9539
ميانگين بازدید: 31706
بازديد کل: 125,085,890
 حداقل و حداکثر میزان خرید اوراق ارزی اعلام شد (دوشنبه 1401/09/07)

سایت طلا:
سخنگوی ارزی بانک مرکزی اعلام کرد: عرضه اوراق ارزی از ۲۵ آبان ماه شروع شد که حداقل میزان خرید معادل ریالی این اوراق ۱۰۰۰ دلار و حداکثر ۴۰۰۰ دلار است.


به گزارش سایت طلا، سخنگوی ارزی بانک مرکزی اعلام کرد: عرضه اوراق ارزی از ۲۵ آبان ماه شروع شد که حداقل میزان خرید معادل ریالی این اوراق ۱۰۰۰ دلار و حداکثر ۴۰۰۰ دلار است.

هیل نظری در یک گفت و گوی رادیویی، اظهار کرد: عرضه اوراق ارزی که از تاریخ ۲۵ آبان ماه سال جاری به عاملیت بانک ملی در کشور شروع شد یکی از مجموعه اقداماتی بود که بانک مرکزی در بازار ارز انجام داد.

سخنگوی ارزی بانک مرکزی گفت: اوراق مزبور سه ماهه و برای اشخاص حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال است. سر رسید این اوراق نیز ۲۵ بهمن ماه سال جاری است. حداقل میزان خرید معادل ریالی این اوراق ۱۰۰۰ دلار و حداکثر ۴۰۰۰ دلار است.

وی افزود: اوراق مزبور در واحدهای ۱۰۰ دلاری صادر می‌شود. همچنین تحویل فیزیکی اسکناس هم برای متقاضیان پیش بینی شده است.

نظری اظهار کرد: این اوراق در مضرب‌های ۱۰۰ دلاری به دلیل محدودیت‌های غیر اسکناس خارج از خط ۱۰۰ دلاری در بازار منتشر شده است.

وی عنوان کرد: اوراق مزبور از زمان خرید تا یک روز قبل از سر رسید با نرخ دلار توافقی بازار متشکل معاملات ارزی قابل بازخرید در تمامی شعبه ارزی بانک ملی ایران است.

سخنگوی ارزی بانک مرکزی گفت: در سررسید دارندگان اوراق می‌توانند دو گزینه داشته باشند یعنی تسویه با نرخ روز در بازار متشکل یا با پرداخت حق الوکاله اسکناس خود را تحویل بگیرند.

وی افزود: بانک مرکزی با توجه به بحث انتظارات تورمی در جامعه به این جمع بندی رسید که تغییر سلیقه سرمایه گذاری بین مردم شکل گرفته و باید یک پاسخگویی برای این تغییر سلیقه ما به ازای بیرونی وجود داشته باشد تا مردم بتوانند به سهولت مدیریت دارایی خود را انجام دهند که انتشار اوراق ارزی از جمله اقدامات ارزی بانک مرکزی است.

نظری یادآور شد: به یقین مردم تمایل دارند بخشی از دارایی خود را با دارایی‌های مبتنی بر ارز پوشش ریسک انجام دهند و بتوانند قدرت خرید خود را حفظ کنند که این اوراق برای آن دسته از اشخاص طراحی شده است.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.