جستجو:    نام شرکت   زمینه فعالیت   مسئولان   اطلاعات تماس   تشکل ها  
صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه ها درباره فعال ترین تعرفه آگهی تماس با ما ثبت اطلاعات ثبت آگهی
سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات سامانه تولید و خدمات
کالا
کالا
کالا
سامانه های فعال
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 44109
بازديد امروز: 7862
ميانگين بازدید: 31706
بازديد کل: 125,084,213
عبور از مرز ۳۶۷ هزار تن تولید شمش آلومینیوم در ۷ ماهه امسال (دوشنبه 1401/09/07)

ایسنا:
آمار منتشر شده از وضعیت تولید آلومینیوم در هفت ماهه امسال نشان می‌دهد که چهار شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور در مجموع بالغ بر ۳۶۷ هزار تن آلومینیوم تولید کرده‌اند که بیش از ۴۲ هزار تن آن تولیدی مهرماه است و نسبت به میزان آن در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینیوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان مهر ، از ۳۶۰ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۳۶۷ هزار و ۲۷۴ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۳۰۳ هزار و ۸۲۹ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد داشته است.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۱۵۷ هزار و ۳۱۱ تن، ایرالکو ۱۰۲ هزار و ۴۴۱ تن، المهدی ۸۶ هزار و ۳۳۰ تن و آلومینای ایران ۲۱ هزار و ۱۹۲ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع هفت  ماهه سال جاری تولید کرده‌اند. همچنین تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در هفت ماهه ۱۴۰۱، یک درصد معادل ۱۳۷۹ تن بیشتر شده و از ۱۳۶ هزار و ۶۴۰ تن به ۱۳۸ هزار و ۱۹ تن رسیده است.

افت ۷۱ درصدی تولید بوکسیت

گفتنی است که علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مذکور سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در شرکت آلومینای ایران با ۷۱ درصد کاهش مواجه شده و به ۳۲۳ هزار و ۷۹ تن رسیده است. این در حالیست که در مجموع هفت ماهه سال گذشته حدود ۵۵۴ هزار و ۵۱ تن بوکسیت تولید شده بود.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.