جستجو
صفحه اصلی دسته بندی ثبت اطلاعات ثبت آگهی آگهی ها درباره ما تماس با ما
صنایع و صنوف
صنعت موتورسیکلت و دوچرخه کشاورزی صنعت ورزش صنعت خودرو ماشین سازی و فلزتراش صنعت ساختمان صنعت حفاظت صنعت بسته بندی خدمات پشتیبانی صنعت رنگ، رزین و مواد شیمیایی صنعت دام و طیور صنعت چاپ و کاغذ صنایع دریایی و آبزیان صنعت مواد غذایی صنعت شوینده، بهداشتی و آرایشی ماشین آلات راهسازی صنعت لاستیک و پلاستیک صنعت پزشکی و دارویی صنعت نساجی، پوشاک و چرم صنعت برق صنعت چوب،نئوپان،ام دی اف و روکش های مصنوعی صنعت حمل و نقل صنعت معدن صنعت نفت،گاز و پتروشیمی صنعت آب و فاضلاب صنعت مبلمان صنعت بانک، بیمه و بورس صنعت فرش صنعت لوازم خانگی صنعت کامپیوتروالکترونیک لوستر و لوازم تزئینی صنعت چسب صنعت کاشی سرامیک و چینی بهداشتی صنعت شیرینی و شکلات صنعت گردشگری اتحادیه های سراسرکشور انجمن های ملی سایر صنوف و صنایع
فعال ترین صفحه اصلی دسته بندی ثبت اطلاعات ثبت آگهی آگهی ها درباره ما تماس با ما
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 45553
بازديد امروز: 16805
ميانگين بازدید: 30856
بازديد کل: 142,146,344
رشد ۲ درصدی ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در یک ماه (یک شنبه 1402/02/17)

ایرنا:
ظرفیت نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر کشور در فروردین‌ امسال با رشد حدود ۲ درصدی نسبت به اسفند سال گذشته روبه‌رو شد.

به گزارش ایرنا، توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از اهداف وزارت نیروی دولت سیزدهم است که «علی‌اکبر محرابیان» به‌عنوان وزیر نیروی این دولت بر آن تأکید دارد.

تازه‌ترین گزارش سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایارن (ساتبا) بیانگر آن است که ظرفیت نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک کشور با رشد همراه شده است.

براین‌اساس، ظرفیت نیروگاه‌های بادی تا پایان فروردین به رقم ۳۵۴.۸۹ مگاوات رسید که ۳۶.۶ درصد از انرژی‌های تجدیدپذیر را شامل می‌شود.

ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی به عدد ۴۴۹.۵۵ مگاوات افزایش یافت این نوع نیروگاه‌ها سهمی ۴۵.۳ درصدی از انرژی‌های تجدیدپذیر را به خود اختصاص داده است.

ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک نیز فروردین‌ماه امسال به رقم ۱۰۰.۷۸ مگاوات رسید که سهمی ۱۰.۴ درصدی را به خود اختصاص داده است.

در این میان، ظرفیت نیروگاه‌های زیست‌توده به ۱۲.۵ مگاوات رسید و ظرفیت نیروگاه‌های توربین انبساطی ۹.۶ مگاوات یک درصد سهم از کل انرژی‌های تجدیدپذیر شد.

بر این اساس، مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک کشور در پایان فروردین‌ امسال به رقم ۱۰۴۲.۶۸ مگاوات رسید که رشد حدود ۲ درصدی نسبت به اسفندماه ماه ۱۴۰۱ دارد.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.