جستجو
صفحه اصلی دسته بندی ثبت اطلاعات ثبت آگهی آگهی ها درباره ما تماس با ما
صنایع و صنوف
صنعت موتورسیکلت و دوچرخه کشاورزی صنعت ورزش صنعت خودرو ماشین سازی و فلزتراش صنعت ساختمان صنعت حفاظت صنعت بسته بندی خدمات پشتیبانی صنعت رنگ، رزین و مواد شیمیایی صنعت دام و طیور صنعت چاپ و کاغذ صنایع دریایی و آبزیان صنعت مواد غذایی صنعت شوینده، بهداشتی و آرایشی ماشین آلات راهسازی صنعت لاستیک و پلاستیک صنعت پزشکی و دارویی صنعت نساجی، پوشاک و چرم صنعت برق صنعت چوب،نئوپان،ام دی اف و روکش های مصنوعی صنعت حمل و نقل صنعت معدن صنعت نفت،گاز و پتروشیمی صنعت آب و فاضلاب صنعت مبلمان صنعت بانک، بیمه و بورس صنعت فرش صنعت لوازم خانگی صنعت کامپیوتروالکترونیک لوستر و لوازم تزئینی صنعت چسب صنعت کاشی سرامیک و چینی بهداشتی صنعت شیرینی و شکلات صنعت گردشگری اتحادیه های سراسرکشور انجمن های ملی سایر صنوف و صنایع
فعال ترین صفحه اصلی دسته بندی ثبت اطلاعات ثبت آگهی آگهی ها درباره ما تماس با ما
مشاهده لیست کامل
اعضای ثبت شده: 45553
بازديد امروز: 15447
ميانگين بازدید: 30856
بازديد کل: 142,144,986
بسته‌های حمایتی برای حضور نخبگان ایرانی خارج از کشور در حل مسائل کشور (یک شنبه 1402/02/17)

ایسنا:
رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از تهیه بسته‌های حمایتی این مرکز برای حضور نخبگان ایرانی خارج از کشور در شبکه‌های نخبگانی خبر داد.

امیرحسین میرآبادی در گفت‌وگو با ایسنا، هدف از ایجاد هسته‌های نخبگانی را استفاده از توان و ایده‌های نخبگان در حل مسائل واقعی کشور عنوان کرد و گفت: افرادی که تجربه تحصیل،‌ کار و زندگی در خارج از کشور را دارند، مواردی را تجربه کردند که می‌توان از این تجربیات برای حل چالش‌های کشور بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: از این رو تلاش داریم گروه‌های تخصصی مختلف در رشته‌های مختلف را که از حوزه‌های اولویت‌دار به شمار می‌روند، تشکیل دهیم و از نخبگان ایرانی خارج از کشور درخواست داریم در این گروه‌ها حضور یابند. این حضور هم می‌تواند به صورت مشارکت در جلسات مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری و هم به صورت مجازی باشد.

میرآبادی، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن در حال حاضر بسترهایی وجود دارد که بتوانیم از حضور مجازی و ایده‌های نخبگان ایرانی خارج از کشور بهره‌مند شویم.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، یادآور شد: مجموع این حمایت‌ها منجر به بسته‌هایی خواهد شد که در دولت و مجلس ارائه دهیم.

وی با اشاره به بهره‌گیری از توان سفارتخانه‌ها برای رسیدگی به امور نخبگان، توضیح داد: ما در تعدادی از کشورها رایزن‌های فناوری را داریم که در تعدادی از سفارتخانه‌ها مستقر هستند و فعالیت‌های مرتبط با ارتباط با نخبگان مقیم خارج را پیگیری  می‌کنند. در صورتی که لازم به توسعه باشد و در کشورهای دیگر نیز این رایزن‌ها حضور یابند، ما این آمادگی را داریم.

استفاده از مطالب بانک اطلاعات تولید و خدمات فعال ترین با ذکر منبع بلامانع است.